Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza POWIATOWE FORUM DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH I LOKALNYCH LIDERÓW „NGO TO JEST TO" 2023 - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

POWIATOWE FORUM DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH I LOKALNYCH LIDERÓW „NGO TO JEST TO” 2023

POWIATOWE FORUM DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH I Lokalnych LIDERÓW „NGO TO JEST TO”
W dniu 1 GRUDNIA 2023 r. w sali widowiskowej Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury odbyło się forum integracyjne dla organizacji pozarządowych z terenu powiatu dzierżoniowskiego pn. „NGO TO JEST TO”, podczas którego Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Jarosław Węgłowski wraz z przedstawicielem Fundacji „Merkury” Panem Waldemarem Weihs wręczyli nagrodę dla najlepszej organizacji pozarządowej Gminy Niemcza Kołu Gospodyń Wiejskich „Wilkowianki” z Wilkowa Wielkiego.
Spotkanie zorganizował powiat dzierżoniowski we współpracy z gminami w tym Gminę Niemcza w ramach umowy partnerskiej. Głównym celem spotkania było budowanie współpracy pomiędzy trzecim sektorem.
W spotkaniu reprezentowały Gminę Niemcza następujące organizacje pozarządowe:
KGWWilkowinki” z Wilkowa Wielkiego;
KGW w Nowej Wsi Niemczańskiej;
• Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Najlepsi”;
• OSP Niemcza;
• OSP Gilów;
• OSP Przerzeczyn-Zdrój;
• Klub Sportowy „Niemczanka” w Niemczy.
Gminę Niemcza na spotkaniu organizacji pozarządowych reprezentowali Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Jarosław Węgłowski, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Niemcza Leszek Lupa oraz Insp. ds. Inwestycji i pożytku publicznego Natalia Gudz.
Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza dziękuję organizacjom pozarządowym za udział oraz reprezentowanie Gminy Niemcza w wydarzeniu pn. „ NGO to jest to” oraz za zaangażowanie w swoich działaniach i wspieranie rozwój społeczności gminnej.