Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Ruszyły działnia dotyczące remontów zabytków, na które Niemcza pozyskała 1. 470.000,00 zł - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

W minionym tygodniu 1 lutego w Urzędzie Miasta i Gminy Niemcza odbyło się spotkanie Burmistrza z przedstawicielami obiektów zabytkowych, które otrzymają dotację na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków i gminnej ewidencji zabytków.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku dzięki staraniom Burmistrza – Jarosława Węgłowskiego Gmina Niemcza pozyskała dofinansowanie w łącznej wysokości 1.470.000,00 zł na prace remontowe przy zabytkach:

– Rynek 3 w Niemczy

– Rynek 4 w Niemczy

– Rynek 33 w Niemczy

– Rynek 35 w Niemczy

– Rynek 36 w Niemczy

– Rynek 39 w Niemczy

– kościół pw. NMP Królowej Polski w Przerzeczynie-Zdroju

– kościół pw. Św. Jadwigi w Gilowie

– kościół pw. św. Wojciecha na cmentarzu przy ulicy Gumińskiej w Niemczy

Podczas spotkania zostały omówione kolejne etapy i zasady współpracy.