Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Serdecznie zapraszamy do udziału w I Jarmarku Świętomarcińskim w Niemczy  11 listopada 2023 r. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Po raz pierwszy w Niemczy na dzień 11 listopada Niemczański Ośrodek Kultury zaplanował organizację wydarzenia pod nazwą Jarmark Świętomarciński.

Zgodnie z tradycją w dniu 11 Listopada nasze uroczystości rozpocznie Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00

Ok. godz. 12.00 zapraszamy delegacje oraz uczestników uroczystości Narodowego Święta Niepodległości do złożenia wiązanek na murach Baszty Miejskiej.

Ok. godz. 12.30 po złożeniu wiązanek zaplanowano otwarcie I Jarmarku Świętomarcińskiego na Placu Jarmarkowym przed Basztą Miejską  – w okolicach budek handlowych.

Jarmarki Świętomarcińskie organizowane są w Polsce oraz sąsiednich Czechach dla uczczenia św Marcina, którego święto wypada 11 listopada. Z tej okazji w Polsce odbywają się jarmarki połączone z bogatą ofertą wypieków głównie rogali oraz gęsiny i wyrobów z gęsiny takich jak pasztety czy smalce. Jarmarki dawniej  połączone były z uczą bogatą w smakołyki i wszelkie dania, także trunki jak np. wino grzane oraz występy jarmarczne.

Mamy nadzieję, że uda nam się po raz pierwszy obchody patriotyczne połączyć z imprezą jarmarkową.

Zapraszamy wszystkich chętnych w tym Koła Gospodyń Wiejskich, wystawców, cukierników, wytwórców produktów regionalnych, dzieci do zgłoszenia udziału w wydarzeniu.

Podczas Jarmarku zaplanowano przeprowadzenie konkursów gastronomicznych, wybór m.in. najsmaczniejszych rogalików oraz konkurs nazwany Babeczką Niemczańską.

W konkursie na Babeczkę Niemczańską planujemy wypromować produkt lokalny, który będzie gościł na wszystkich całorocznych imprezach i być może stanie się produktem reklamowym Niemczy.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Kontakt w sprawach organizacyjnych

Renata Kukuła tel. 663 344 041 oraz Sabina Krasnodębska tel: 661 700 179

Poniżej plakat Jarmarku oraz regulamin i karta zgłoszenia do pobrania:

regulamin i karta zgłoszenia do pobrania:

Regulamin Konkursu – BABECZKA NIEMCZAŃSKA

karta zgłoszeniowa i zgoda rodzica Babka Niemczańska