Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Burmistrz Niemczy z wizytą sąsiedzką z okazji 800 lat Ciepłowód - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Burmistrz Niemczy z wizytą sąsiedzką z okazji 800 lat Ciepłowód

Burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski, na zaproszenie wójta Ciepłowód Łukasza Białkowskiego w minioną niedzielę uczestniczył w uroczystości 800 – lecia wsi Ciepłowody. Uroczystość zgromadziła wielu mieszkańców naszej sąsiedniej gminy oraz  gości. W paradnym przejściu z kościoła do Ośrodka Kultury w Ciepłowodach brali udział m.in. mieszkańcy naszej gminy.

Podczas oficjalnej uroczystości 800 –  lecia w Ośrodku Kultury w Ciepłowodach  nasz burmistrz składając gratulacje wójtowi Łukaszowi Białkowskiemu wręczył pamiątkowa plakietę z życzeniami dla mieszkańców, zwracając szczególną uwagę na potrzebę tworzenia dobrosąsiedzkich relacji obu gmin i ich mieszkańców. Burmistrz wspomniał także o wspólnych dziejach związanych z Kasztelanią Niemczańską, na terenie której powstały Ciepłowody.

Wśród gości byli m.in.: przedstawiciel ministra Michała Dworczyka, reprezentantka senatora Aleksandra Szweda oraz Stanisław Leń wójt Gminy Marcinowice,  zaprzyjaźnionej z gminą Ciepłowody. W programie artystycznym wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Ciepłowodach.

Uroczystość zakończyło odsłonięcie Skweru 800- lecia Ciepłowód, z udziałem zaproszonych gości.

Warto wspomnieć, że wszelkie zaproszenia do współpracy kierowane dotychczas do gminy Niemcza, przez sąsiednią gminę Ciepłowody, nie były zauważane przez poprzednich włodarzy. Jako pierwszy odpowiedział na zaproszenie Burmistrz Jarosław Węgłowski. Pierwsze spotkania wójta Ciepłowód Łukasza Białkowskiego oraz naszego burmistrza Jarosława Węgłowskiego, odbyły się  podczas dożynek w Ciepłowodach i w Gilowie.

Cieszy fakt otwarcia się na współpracę sąsiednich gmin zwłaszcza, że jak twierdzi wójt Ciepłowód, ze względu na bliskie położenie mieszkańcy obu gmin od dawna już współpracują.

Poniżej relacja zdjęciowa z wydarzenia: