Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Czekamy na Was w Niemczy. - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Czekamy na Was w Niemczy.

Trwają przygotowania do Dożynek Wojewódzko-Diecezjalnych, które w tym roku odbędą się w naszej gminie.  Zapraszamy wszystkich, mieszkańców Niemczy, powiatu dzierżoniowskiego i województwa dolnośląskiego – mówi burmistrz Jarosław Węgłowski.

Dzisiaj gospodarz Gminy wspólne z Zastępcą Bożeną Rynkowską omówili na boisku sportowym przebieg uroczystości. – Swój udział zapowiedziało wielu gości. Wśród nich Biskup Świdnicki Ignacy Dec, Marszałkowie Województwa Dolnośląskiego, koleżanki i koledzy samorządowcy oraz duże grono gości. Przyjadą do nas, aby wspólnie z rolnikami z całego Dolnego Śląska podziękować za tegoroczne plony. To ważny dzień dla każdego z nas – podkreśla Jarosław Węgłowski. W organizacji tak dużego przedsięwzięcia pomagają mu Bożena Rynkowska, Zastępca Burmistrza Gminy Niemcza, Urszula Adamczyk, Sekretarz Gminy Niemcza  oraz pracownicy urzędu j jednostek mu podległych. Przewidujemy, że odwiedzi nas kilkaset osób. Musimy dokładnie wszystko zaplanować – zaznacza Zastępca Burmistrza.

Dożynki Wojewódzko-Diecezjalne rozpocznie uroczysta Msza Święta o godz. 11.30 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMW w Niemczy. Około godziny 13.50 na stadion miejski wejdzie kolorowy korowód. Po uroczystym przywitaniu delegacji dożynkowych odbędzie się Misterium Chleba, które poprowadzi zespół Joanki. O godzinie 15.40 poznamy zwycięzców konkursu na „Najpiękniejszy, Tradycyjny Wieniec Dożynkowy”. O godzinie 16.00 zapraszamy na występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w programie „A to Polska wlasnie”. W dalszej części dożynek na scenie zobaczymy m.in. zespoły ludowe, grupy taneczno-wokalne oraz nasze Joanki – zapowiadają organizatorzy. Całość zakończy koncert zespołu Babylon, grającego przeboje Boney M oraz dyskoteka pod gwiazdami prowadzona przez Maiusz&Friends. Serdecznie Państwa ZAPRASZAMY, szczegóły na plakatach.