Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Europejski Dzień Sportu Szkolnego w niemczańskiej podstwówce - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Europejski Dzień Sportu Szkolnego w niemczańskiej podstwówce

Szkoła Podstawowa w Niemczy w dniu  29 września świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego.  Z tej okazji w naszej szkole obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI (Active Lessons Plan), który przygotowała @FundacjaV4Sport w partnerstwie z @AkademiaKrokietaiLamy. W zabawy sportowe zaangażowały  prawie wszystkie klasy i wszystkie dzieci. Klasy młodsze, wykorzystując piękną pogodę,  miały wspólne zajęcia z klasami starszymi na boisku szkolnym. W salach klasowych maluchy wykonały wyzwania z filmików Akademii Krokieta i Lamy. Część dzieci uczestniczyła z zajęciach na basenie w Ząbkowicach  Śląskich. Klasa VI bawiła się na sportowo przy ognisku. Zawody sportowe przeprowadzono także  w sali gimnastycznej.