Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Zastępca Burmistrza Niemczy na Kongresie Nowej Mobilności - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Zastępca Burmistrza Niemczy na Kongresie Nowej Mobilności

 

Zastępca Burmistrza Niemczy  Leszek Lupa reprezentował naszą Gminę na  Kongresie Nowej Mobilności W Łodzi w dniach 26-28 września 2023 r.

Wyjątkowe miejsce wymiany wiedzy, doświadczeń i idei dla kluczowych interesariuszy sektora zeroemisyjnych technologii w transporcie z całej Europy.

Nasza Gmina została przedstawiona, podczas jednego z paneli dyskusyjnych, jako jedna z siedemnastu Gmin w Polsce, która otrzymała dofinansowanie z Fundacji Santander na działania związane z budową stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

W ramach konkursu grantowego „Razem dla eko-zmiany” organizowanego przez Fundację Santander, Gmina otrzymała dofinansowanie na zadanie pn. Budowa stacji ładowania pojazdów przy ul. Bolesława Chrobrego w Niemczy.

Wysokość otrzymanego grantu w całości pokrywa koszty związane z budowę stacji ładowania pojazdów elektrycznych AC o mocy 2×11 kW oraz utrzymania jej działalności przez okres 2 lat.