Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Kolejne fundusze dla Niemczy, tym razem z konkursu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Informujemy, że 12 maja 2022 roku nastąpiło Rozstrzygnięcie konkursu dla gmin na bieżące utrzymanie urządzeń melioracji wodnych będących własnością gminy w 2022 roku.

Uchwałą Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Gmina Niemcza otrzymała dofinasowanie w wysokości 15.000,00 na bieżące utrzymanie urządzeń melioracji wodnych będących własnością gminy.

Burmistrz Jarosław Węgłowski odebrał promesę podczas uroczystości w Urzędzie  Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, w której uczestniczł Mrszałek Województwa Grzegorz Macko,  Poseł na  Sejm Marcin Gwóźdż oraz Senator RP Aleksander Szwed.

Celem konkursu jest wsparcie gmin w zachowaniu funkcji urządzeń melioracji wodnych, m.in. poprzez wykaszanie roślin, wygrabianie porostów ze skarp, karczowanie drzew i krzewów, odmulanie dna rowów, usuwanie „awarii drenarskich”, naprawę innych budowli urządzeń melioracji wodnych. Działania te mają na celu poprawę gospodarki wodnej na terenie gminy, polepszenia stosunków wody w glebach oraz ochrony przed lokalnymi podtopieniami.