Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024 - TO BĘDZIE WSPANIAŁY ROK! - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2023/2024 – TO BĘDZIE WSPANIAŁY ROK!

Wakacje stały się już wspomnieniem dla najmłodszych mieszkańców Niemczy. Po odpoczynku przyszła pora na działanie i edukację.

W Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Niemczy w poniedziałek 4 września o godzinie 9:00 rozpoczęto rok szkolny 2023/2024. Tegoroczną naukę zaczyna 192 uczniów, w tym 30 pierwszoklasistów.

Uroczystości miały miejsce na szkolnym placu apelowym. Po odśpiewaniu hymnu i wyprowadzeniu pocztu sztandarowego głos zabrała dyrektor szkoły Anna Kuźmińska i przedstawiła plany na najbliższy rok: „W tym roku szykuje się wiele zmian, jedną z nich będą laptopy, które zostaną przekazane uczniom klas czwartych”. Kolejnym punktem było wystąpienie Burmistrza Miasta i Gminy Niemcza Jarosława Węgłowskiego, który oficjalnie ogłosił rozpoczęcie nowego roku szkolnego życząc uczniom powodzenia i sukcesów.