Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Sukces ucznia Szkoły Podstawowej w Niemczy Bartosza Milaka w prestiżowym konkursie poetyckim - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Sukces ucznia Szkoły Podstawowej w Niemczy Bartosza Milaka w prestiżowym konkursie poetyckim

 

Uczeń klasy VII b Szkoły Podstawowej w Niemczy  Bartosz Milak znalazł się w gronie laureatów prestiżowego konkursu organizowanego w ramach Roku Kardynała Stefana Wyszyńskiego  i skierowanego do dzieci i młodzieży szkół podstawowych województwa dolnośląskiego.

Dolnośląski Konkurs Poetycki organizowany był pod nazwą „W podziękowaniu za beatyfikację Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego” a jego motto brzmiało  „Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy…”  kard. Stefan Wyszyński, zorganizowany był pod patronatem m.in.: Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu oraz Stowarzyszenia Odra-Niemen.

Uczestnicy zgłoszeni do udziału mieli za zdanie napisać samodzielnie wiersz, którego tematem było życie, twórczość, wartości Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

W Szkole Podstawowe w Niemczy do konkursu zgłoszony został Bartosz Milak, przez nauczyciela języka polskiego Wiolettę Kraczkowską. Jak się okazało praca przyniosła efekty. Bartek za swój wiersz został nagrodzony specjalnym wyróżnieniem przyznanym przez Michalinę Janowską, Dyrektora Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Bartosz jako uczeń Szkoły Podstawowej w Niemczy trafił na listę laureatów, która publikowana jest  szeroko w mediach oraz na stronach instytucji dolnośląskich.

 Serdecznie gratulujemy sukcesu Bartoszowi Milakowi,

nauczycielce języka polskiego Wiolettcie Kraczkowskiej

oraz Szkole Podstawowej w Niemczy

i dziękujemy za wspaniałą promocję naszego Miasta.