Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w roku 2023 przypada na 29 września.

To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Miejska Biblioteka w Niemczy 10 października gościła dwie grupy Żabki i Sówki z Przedszkola Publicznego w Niemczy.

Dziękujemy Paniom i dzieciom za udział w wydarzeniu.