Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza Burmistrz podpisał umowę na przebudowę ulicy Bolesława Chrobrego w Niemczy - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

Burmistrz podpisał umowę na przebudowę ulicy Bolesława Chrobrego w Niemczy

 

Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Pan Jarosław Węgłowski w dniu 24 sierpnia 2022 r. podpisał umowę na wykonanie robót budowlanych obejmujących „Przebudowę drogi gminnej nr 117403D-ul. B. Chrobrego od Rynku do skrzyżowania z ul. Strzelińską w Niemczy”. Zadanie realizowane w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2022 r. Wykonawcą robót budowlanych jest firma PPHU VIRO Robert Jaszczykowski z Kietlina. Wartość umowy na roboty budowlane wynosi 747 378,75 zł brutto. Wartość całej inwestycji wynosi 786 648,75 zł, z czego 80%, tj. 629 319,00 zł stanowi dofinansowanie pozyskane przez Pana Burmistrza z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Zakres robót obejmuje przebudowę 115 mb drogi gminnej  (jezdnia i zjazdy z kostki kamiennej 9/11, chodniki obustronne o nawierzchni z płyt granitowych uzupełnione mozaiką granitową) wraz z elementami infrastruktury drogowej, tj. oświetlenie, odprowadzenie wód opadowych, oznakowanie.

Ze względu na roboty budowlane prowadzone w bezpośrednim sąsiedztwie w zakresie przebudowy dróg gminnych przy ul. Piastowskiej, Królowej Jadwigi i Rynku w Niemczy oraz planowane prace związane z budową sieci wodociągowej wraz z przyłączami przekazanie placu budowy nastąpi w terminie do 120 dni od daty zawarcia niniejszej umowy. Termin zakończenia robót będących przedmiotem umowy nastąpi w terminie 9 miesięcy od dnia podpisania umowy.

INFORMUJEMY. że podczas prowdzenia prac, dojezd do Rynku będzie zapewniony.

O pozyskaniu funduszy na przebudowę pisaliśmy w artykule, do którego link poniżej:

http://www.um.niemcza.pl/rusza-rewitalizacja-poludniowego-wjazdu-do-niemczy-niebawem-przebudowa-ul-boleslawa-chrobrego.html