Urząd Miasta i Gminy Niemcza Urząd Miasta i Gminy Niemcza PAULINA DZIEDZIC jednogłośnie wybrana SOŁTYSEM GILOWA - Urząd Miasta i Gminy Niemcza

PAULINA DZIEDZIC jednogłośnie wybrana SOŁTYSEM GILOWA

Pierwsze wybory sołeckie w Gminie Niemcza odbyły się 20 lutego w Glowie.

Jednogłośnie na sołtysa została wybrana dotychczasowa sołtys Paulina Dziedzic, która na 60 uczestników zebrania uzyskała 60 głosów czyli 100 procent poparcia.

Do Rady Sołeckiej zostali wybrani:

– Magdalena Lis – Przewodnicząca Rady Sołeckiej
– Mateusz Kossakowski
– Andrzej Kurek
– Adam Kossakowski
– Małgorzata Sawka
– Anetta Pasiut-Wróblewska
– Krzysztof Szlaga

Paulina Dziedzic ma już spore doświadczenie, funkcję sołtysa będzie pełniła trzecią kadencję. Jako priorytety stawia przed sobą dalszą dobrą współpracę na rzecz sołectwa ze Stowarzyszeniem Legendarna Wieś Gilów, Parafią, Niepubliczną Szkołą Podstawową, Kołem Gospodyń Wiejskich, OSP i oczywiście LKS Gilów.

Wszystkie środowiska od wielu lat pracują znakomicie, a Gilów zdecydowanie wiedzie prym w naszej Gminie jako zwarta, twórcza i oddana pracy na rzecz swojego sołectwa społeczność lokalna.

Pierwsze zadanie, które stoi przed obecną sołtys oraz Radą sołecką, to rozbudowa remizy OSP w Gilowie.

Sołtysce Gilowa oraz Radzie Sołeckiej gratulujemy i życzymy dalszej tak jak dotychczas owocnej pracy na rzecz całej społeczności sołectwa Gilów.